Вторник, 19.03.2024, 07:58

ВИДЕО [8]

Главная » Реформування галузі охорони здоров’я
    31.03.2011

До числа пріоритетних завдань Міністерства охорони здоров'я Криму входить контроль якості медичної допомоги в усіх населених пунктах півострову. Про це заявив перший заступник Міністра охорони здоров'я АРК Федір Михайлюк під час презентації електронної системи "Сертифікат", завдяки чому на видачу документів водіям, власникам зброї (всього 17 категорій спеціальностей) витрачається лише 1-2 години (раніше 6-7 годин).

"Медицина в Криму повинна бути доступна кожному кримчанину, кожному туристу і відповідати високоякісному європейському рівню послуг", - зазначив Федір Михайлюк.

За його словами, стратегічним напрямком розвитку системи охорони здоров'я Криму є інформатизація. "Інформатизація дозволяє отримувати достовірні дані про якість медичних послуг у реальному часі", - підкреслив чиновник. Перший заступник Міністра озвучив позицію медичного відомства щодо впровадження інформаційних систем в лікувальних установах усього півострова.

"Ми розуміємо, що інформатизація вимагає певних матеріальних витрат. Гроші потрібні і на якісний оптико-волоконний зв'язок, і на оснащення лікарень комп'ютерною технікою, і на навчання персоналу - це цілий комплекс витрат, - сказав Михайлюк. - МОЗ АРК пропонує використовувати багатоканальне фінансування. Це і місцевий бюджет, і республіканські гроші, і міжнародні інвестиції. На місцях повинні усвідомлювати користь сучасних технологій і прагнути користуватися ними - це наше майбутнє".

За його словами, необхідно близько 3 млн грн на інформатизацію лікарняних установ усього Криму. Головний лікар КРУ "Наркологічний диспансер" Олександр Остапенко повідомив, що з середини березня видача сертифікатів в установі здійснюється за допомогою комп'ютеризованої системи "Сертифікат". Ведеться робота з переходу на електронні бази пацієнтів "Поліклініка" та "Стаціонар". У диспансері вже введена система контролю-управління доступом та обліку робочого часу "Страж". За даними Міністерства охорони здоров'я Криму, електронні системи впроваджені в лікарняних установах Євпаторії, Сімферополя, Феодосії і Сімферопольського, Джанкойського, Красноперекопського, Сакського районів.

Прес-служба МОЗ України

Категория: Реформування галузі охорони здоров’я | Просмотров: 1199 | Добавил: psydocivan | Дата: 03.04.2011 | Комментарии (1)

Категория: Реформування галузі охорони здоров’я | Просмотров: 946 | Добавил: psydocivan | Дата: 24.01.2010 | Комментарии (0)

«  Март 2024  »